Jak skutecznie ograniczyć zużycie wody?

Termin bycia „eko” nabrał nowego znaczenia. Życie w ekologiczny sposób jest już nie tylko modne, ale nieuniknione. Zwłaszcza, gdy mamy na myśli wodę – najcenniejszy surowiec XXI wieku, którego wskutek nierozsądnej gospodarki wkrótce może zabraknąć. Aby temu zapobiec, o umiejętnym zarządzaniu zasobami wodnymi, warto pomyśleć na etapie organizacji gospodarstw domowych.  Czy istnieją urządzenia, które nam w tym pomogą?

Choć problem niedoboru wody skupia coraz większą uwagę świata, świadomość w jaki sposób można ograniczyć jej zużycie jest znikoma. O ile uczymy dzieci, aby zakręcały wodę podczas mycia zębów, o tyle mało wiemy o urządzeniach, które pomogą nam ją zaoszczędzić.  A szkoda, bo w ten sposób chronimy naturę oraz  własną kieszeń… oczywiście przed niepotrzebnymi wydatkami.

Oszczędniej… dla siebie i dla środowiska

Przyjrzyjmy się naszemu gospodarstwu domowemu. Powszechne systemy rozprowadzania ciepłej wody, jak i ciepła w ogóle, charakteryzuje bardzo niska efektywność. Na skutek strat ciepła drastycznie wzrasta zużycie wody i tym samym – zmniejszają się jej zasoby. W Polsce, od lat prym wiedzie ogrzewanie węglowe, które nie pozostaje bez negatywnego wpływu na środowisko. W poszukiwaniu alternatywnych rozwiązań warto sięgnąć po przepływowe ogrzewacze wody marki Dafi Systems. W porównaniu np. do bojlerów elektrycznych, podgrzewacze zmniejszają zużycie energii o ponad 60 %. W skali roku, w przypadku 4 – osobowej rodziny, można ograniczyć wydatki o co najmniej 1200 zł! Jak to możliwe?

Przepływowy ogrzewacz wody Dafi z baterią

Skuteczne i funkcjonalne

Przepływowe ogrzewacze DAFI Systems charakteryzują się stuprocentową skutecznością. Nie magazynują ciepłej wody, a w efekcie nie stwarzają zagrożenia zatrucia bakterią Legionella, która rozwija się w bojlerach, czy piecach c.o. Ogrzewamy wyłącznie tyle wody, ile potrzebujemy. Co więcej, jest ona ciepła już chwilę po odkręceniu zaworu, a energię zużywa tylko w czasie pobierania wody, w możliwie najmniejszej ilości. Produkty DAFI Systems są małe i lekkie, więc nie będziemy mieć problemu z zamontowaniem ich. Umywalka, zlew kuchenny, czy zabudowana szafka? Każde miejsce jest odpowiednie.

Dafi Systems – Propozycja instalacji przepływowego ogrzewacza

Pro eko

Zwolenników ekologii ucieszy informacja, że tworzywa, z których wykonano ogrzewacze są nietoksyczne i w całości podlegają recyclingowi. To oznacza, że myśl ekologiczna towarzyszyła inżynierom nie tylko na etapie opracowywania technologii urządzenia, ale także doboru odpowiednich surowców. Wprowadzenie rozwiązań tego typu zarówno do gospodarstw domowych, domków letniskowych, czy punktów gastronomicznych jest szansą na rozpowszechnienie idei oszczędności, dzięki której mamy szansę przyczynić się do ochrony naszej planety.

Przepływowy ogrzewacz wody Dafi z przyłączem

Cena elektrycznego przepływowego ogrzewacza Dafi: od 167 – 204 złotych (w wersji podstawowej).
Produkty Dafi są dostępne w sklepie internetowym producenta –www.sklep.dafisystems.pl oraz w sieciach PSB MRÓWKA, OBI, NOMI, Leroy Merlin, Praktiker, Brico Marche.

Leave a Reply