Estetyczne rozwiązanie dla funkcjonalnej toalety

Nowa propozycja firmy TECE – terminal WC TECElux, łączy cechy innowacyjnego urządzenia sanitarnego i estetycznej ozdoby w łazience. Idealnie płaska, szklana płyta urządzenia zamyka otwór rewizyjny, skutecznie ukrywając spłuczkę, przyłącza wody, prądu i – zależnie od stopnia rozbudowy – również oczyszczacz powietrza.

Coraz częściej toaleta wyposażona jest w różne, współpracujące ze sobą elementy instalacyjne. Zawansowane funkcje urządzeń sanitarnych, takie jak czujniki ruchu, spłuczka z elektronicznym mechanizmem spłukującym czy oczyszczacz powietrza wymagają jednak większej ilości miejsca, a także dodatkowego przyłącza prądu lub przyłącza wody. Niestety tradycyjne wyposażenie techniczne montowane jest bezpośrednio na ceramice, a niezbędne rury i przewody instaluje się w widocznym miejscu – obok sedesu. Innowacyjny terminal WC – TECElux, uwzględniając w równym stopniu estetykę i funkcjonalność łazienkowej zabudowy, skutecznie przełamuje te ograniczenia.

TECElux

Niewidoczna instalacja

Terminal WC TECElux, dzięki prostej estetyce, doskonale dopasowuje się do aranżacji każdej łazienki. Pierwszeństwo dla prostej formy, precyzja wykonania, klasyczne kolory i nowoczesne materiały sprawiają, że rozwiązanie to współgra z różnego rodzaju armaturą i ceramiką łazienkową. Składająca się z dwóch części szklanych, idealnie dopasowana do powierzchni ściany, obudowa terminalu podnosi walory estetyczne wnętrza. Rozwiązanie to jednocześnie stanowi barierę oddzielającą użytkownika od technicznego wyposażenia terminalu, zainstalowanego w module ścianki przedniej. Bezproblemowy dostęp do spłuczki zapewnia duży otwór rewizyjny. Całość instalacji tworzy zintegrowany system wyspecjalizowanych elementów: moduł WC TECElux górny, szklany przycisk spłukujący z jednostką obsługową oraz dolna płyta mocująca WC przystosowana do różnych typów przyłączy prądu i wody. Moduł TECElux dostępny jest w trzech różnych wariantach rozbudowy: TECElux 100, TECElux 200 i TECElux 400. Wszystkie modele powstały w oparciu o samonośną, stabilną ramę montażową, która wytrzymuje obciążenie do maks. 400 kg. Tak stabilna konstrukcja umożliwia różne opcje montażu: narożny, w profilu C, UA, TECEprofil, lub w ścianie z profili drewnianych. Terminal TECElux połączony z górnym, szklanym przyciskiem spłukującym i dolną, szklaną płytą WC pasuje do najpopularniejszej ceramiki z rozstawem montażowym. 180 mm. Zintegrowany z konstrukcją hamulec nożny w dużym stopniu ułatwia regulację wysokości modułu. Specjalne nóżki do montażu podłogowego w  zakresie regulacji od 0 do 200 mm ułatwiają mocowanie terminala na podłodze lub na specjalnej szynie TECEprofil. Dopełnieniem instalacji TECElux jest kolano odpływowe WC z adapterem DN 90/100 oraz zestaw przyłączeniowy do WC z bidetem i spłuczką umożliwiającą spłukiwanie dwiema ilościami wody.

TECElux

Zintegrowany system użytecznych elementów

Najnowsze rozwiązanie firmy TECE posiada szereg użytecznych funkcji. Jedną z nich jest elektroniczna spłuczka „sen-Touch“ wyposażona w czujnik ruchu, który uaktywnia się (zapala się podświetlanie przycisków) w momencie zbliżenia się osoby do urządzenia. W celu uruchomienia spłukiwania – małą lub dużą ilością wody – wystarczy lekko dotknąć przycisk opuszkami palców. Co istotne, optymalne oświetlenie elektronicznej spłuczki zapewniają energooszczędne diody LED. W przypadku zastosowania w systemie TECElux mechanicznej spłuczki, spłukiwanie następuje za pomocą tradycyjnie uruchamianych przycisków.  Dodatkowym atutem terminalu WC TECElux jest system oczyszczania powietrza „ceramic-Air“, który odsysa nieprzyjemne zapachy w miejscu ich powstawania, a oczyszczone w ten sposób powietrze ponownie doprowadza do pomieszczenia.  Wart uwagi jest fakt, że, funkcja „ceramic-Air“, zintegrowana z czujnikiem ruchu, uruchamia się natychmiast po wykryciu osoby w pobliżu urządzenia i wyłącza automatycznie gdy w łazience nikogo nie ma (posiada regulację opóźnienia czasu wyłączenia wentylatora) . Takie rozwiązanie jest nie tylko wygodne ale i w znacznym stopniu pomaga ograniczyć niepotrzebne zużycie prądu. Niekwestionowaną zaletą systemu jest też ceramiczny filtr z wkładem węglowym, który wymaga wymiany dopiero po 5 latach użytkowania. Dopełnieniem funkcjonalności nowości produktowej firmy TECE jest interfejs „smart-Connect“, który umożliwia integrację wyposażenia technicznego w module ścianki przedniej w niewidoczny i bezpieczny sposób.

TECElux100

Najnowsze rozwiązanie firmy TECE pozwala przełamać dotychczasowe ograniczenia aranżacyjne, nadając łazience pełen szyku i elegancji wyraz. Nowoczesny design w połączeniu z innowacyjnymi funkcjami urządzenia, którego wysokość można swobodnie regulować po zamontowaniu, sprawiają, że terminal WC TECElux stanowi niezwykle estetyczne rozwiązanie dla funkcjonalnej toalety dostosowanej do potrzeb wszystkich domowników w każdym domu.

TECElux400

Leave a Reply