Grzejniki łazienkowe z wygodnymi akcesoriami

Grzejniki drabinkowe odmieniły łazienki – są wygodne i poręczne, a drabinka świetnie sprawdza się jako przestrzeń do suszenia. Jak jeszcze można wykorzystać grzejnik łazienkowy?

Okazuje się, że odpowiednio dobrane akcesoria oferują wiele przydatnych funkcji: rąbka tajemnicy uchyla Instal-Projekt.

Reling na grzejniku, fot. Instal-Projekt

Kształt grzejników drabinkowych świetnie sprawdza się w łazience. Dlaczego? Ponieważ nie montuje się ich w jednym, odgórnie określonym i utrudniającym dostęp miejscu. Modele te pozostają niejako „w zasięgu ręki”, stąd też są często wykorzystywane do suszenia np. mokrych ręczników. Rozwiązaniem pozwalającym przekształcić codzienne, grzejnikowe suszenie w zaprowadzanie porządku w łazience jest użycie specjalnie zaprojektowanych wieszaków. Zostały one pomyślane tak, by wykorzystać konstrukcję grzejnika i stanowić jego uzupełnienie. Instal-Projekt wprowadził do swojej oferty akcesoria, które pozwolą lepiej spożytkować przestrzeń łazienki – a tej, jak wiemy, nigdy za wiele.

Pomysłowość projektantów w zakresie wykorzystania konstrukcji grzejnika jest bardzo duża: do większości grzejników idealnie dopasuje się wieszak w formie niedużego i dyskretnego „guzika”. Z kolei przy modelu o kwadratowym przekroju rury możemy użyć wyprofilowanego haczyka w wybranym przez nas kolorze. 

Wieszak na grzejniku, fot. Instal-Projekt

Te drobne elementy rozwiązują problem odwieszania i odkładania tekstyliów w łazience, pozwalają także uniknąć konieczności nie zawsze praktycznego i estetycznego montowania wieszaków na drzwiach. Dodatkowy uchwyt na grzejniku to idealne miejsce np. na ręczniki lub szlafrok. Elegancko ukryte, wpasowane w formę grzejnika wieszaki stają się integralną częścią łazienki.

Haczyk na grzejniku. fot. Instal-Projekt

Jeśli wolimy większe i bardziej designerskie rozwiązania, warto pomyśleć o coraz modniejszych relingach. Łatwość montażu i bogata oferta kolorystyczna to dodatkowy atut. Poza tym, nie są montowane na stałe i w razie zmiany koncepcji zawsze możemy je usunąć.

Reling na grzejniku, fot. Instal-Projekt

Oprócz wymienionych elementów do odwieszania ręczników i ubrań, dodatkowo firma Instal-Projekt wprowadziła do swojej oferty… półkę. To pomysł dla tych, którym zawsze brakuje miejsca. Półka swoją formą idealnie współgra z „drabinką”, ponieważ jest zbudowana z elementów nawiązujących stylistyką do tego modelu grzejnika. Dzięki bezproblemowemu montażowi mamy pełną dowolność, jeśli chodzi o wysokość, na której ją zamocujemy.

Dzięki pomysłowym akcesoriom grzejnik niejako „włącza” się do życia łazienki i – oprócz swojej podstawowej funkcji dostarczania ciepła – otwiera nowe możliwości aranżacyjne. Warto zatem przyjrzeć się jeszcze raz swojemu grzejnikowi i pomyśleć, czy na pewno korzystamy z niego w 100 procentach.

Leave a Reply