Dyskretne przelewy wannowe do odprowadzania wody

Wzory na kafelkach, przestronna wanna, praktyczne oświetlenie. Każdy element ma wpływ na komfort użytkowania łazienki. Nie możemy więc zapominać o mniej widocznych instalacjach, jak przelewy.

PROSTE I SKUTECZNE

Systemy kanalizacyjne i wszelkiego rodzaju mechanizmy związane z przepływem wody to rozwiązania, których montaż zostawiamy na ogół specjalistom. Warto jednak wiedzieć, jak działają oraz, które modele najlepiej pasują do naszej łazienki. Nawet najmniejsze detale mogą bowiem decydować o funkcjonalności wybranego urządzenia.

Przelewy wannowe służą codziennemu odprowadzaniu wody z wanny, zapewniając jej sprawny i kontrolowany obieg. Dzięki nim chronimy też łazienkę przed zalaniem w sytuacjach, gdy ilość napływającej cieczy przekracza pojemność posiadanego zbiornika. Coraz częściej stosuje się przy tym urządzenia odpowiadające za całokształt sterowania jej przepływem.

PRZYDATNE DETALE

Stałym elementem dzisiejszych mechanizmów przelewowych jest korek automatyczny. Do lamusa odeszły już bowiem mało estetyczne i nie zawsze poręczne, gumowe zatyczki. Obecnie dużą popularnością cieszą się natomiast przelewy wannowe z cięgnem.

Przelew wannowy Silfra, fot. Madix

– Za pomocą wygodnego i gustownego pokrętła uruchamia się specjalną linkę odpowiedzialną za otwieranie i zamykanie odpływu – wyjaśnia Sylwia Madyda z firmy Madix, dystrybutora wyposażenia łazienek. – Bardzo komfortowe rozwiązanie stanowią też korki reagujące na delikatne kliknięcie.

W obu przypadkach wybrany model musi spełniać odpowiednie wymogi jakościowe, by sprawnie działać przez wiele lat. Nowoczesne urządzenia sanitarne powinny być też maksymalnie dostosowane do potrzeb użytkowników. W niektórych przelewach wprowadza się więc dodatkowo opcję zmiany poziomu lustra wody, pozwalającą samodzielnie wyznaczyć granicę napełnienia wanny. Dostępne są również przelewy z wypływem, pełniącym funkcję wylewki dla strumienia wody.

STYLOWANA WANNA

Przelewy w dyskretny sposób wpływają na wygodę i bezpieczeństwo w łazience. W niektórych przypadkach obok funkcjonalności, liczą się również ich walory estetyczne. Decydując się na stylową wannę wolnostojącą rezygnujemy bowiem z zabudowania jej kafelkami. Wówczas ważny jest też dopasowany wizualnie, równie estetyczny przelew. Niektóre dedykowane są do konkretnych wzorów czy modeli wanien. Komplety takie, rozszerzone od zestaw natryskowy, prezentują się szczególnie efektownie przy aranżacjach w stylu retro.

Armatura sanitarna to dziś atrakcyjne, funkcjonalne zespoły urządzeń, w których każdy element ma określone zadania do realizacji. Dobierajmy je więc z głową, pamiętając o spójności wyglądu i użyteczności całego wyposażenia.

Leave a Reply