Dobieramy grzejnik do małej łazienki

Mówi się, że małe dziecko to mały problem. Duże dziecko, duży problem. Próbując jednak porównać łazienkę do dziecka jest z goła inaczej.  Mała łazienka to bowiem ogromne wyzwanie projektowo – aranżacyjne. Na niewielkiej powierzchni dużo trudniej osiągnąć satysfakcjonujący nas, użytkowy i wizualny, efekt.

Wbrew pozorom może ona być komfortowa. Warto jednak zadbać o szczegóły i zdecydować się na elementy wyposażenia dedykowane do pomieszczeń małokubaturowych. Nie każdy zdaje sobie z sprawę, że wybór grzejnika łazienkowego to kwestia kluczowa i traktuje to z pobłażaniem. Nawet piękna i elegancka łazienka nie będzie cieszyć, w przypadku, gdy będzie zimna.

Grzejnik łazienkowy ma ogromne znaczenie w jej wyposażeniu. Dobierając go należy zwrócić uwagę na moc. Ma być ona dokładnie dopasowana do kubatury pomieszczenia. Dzięki temu uda się zapobiec problemom związanym z przegrzaniem, albo niedogrzaniem – tłumaczy Marta Pazgrat, specjalista ds. technicznych, Zehnder Polska.

Mała łazienka wymaga dobrej koncepcji instalacyjnej i optymalnego dobrania grzejnika do pomieszczenia. Przemyślany i odpowiednio wkomponowany może stać się jej nie lada ozdobą, czasem jedyną, ze względu na ograniczoną powierzchnię. Współczesny grzejnik, jest nie tylko praktyczny, dobrze wykonany, spełniający określone parametry techniczne, ale i niezwykle dekoracyjny. Dodatkowo należałoby pomyśleć, jak wybrać taki, który spełniać będzie kilka funkcji jednocześnie.

W naszej ofercie znajduje się bardzo interesujący model grzejnika łazienkowego. Zehnder Metropolitan w wariancie Spa zachwyca przejrzystą formą wyrazistej ramy i nowoczesnych płaskich kolektorów. Jego uzupełnienie stanowi wartościowy uchwyt na ręczniki, który umożliwia łatwe zawieszanie wszelkich tekstyliów. Na życzenie może zostać uzupełniony o dodatkowe haczyki do zawieszania ręczników. Występuje w opcji pionowej i poziomej, w rozmiarach dostosowanych nawet do najmniejszych łazienek, a także szerokiej gamie kolorystycznej – wylicza Marta Pazgrat.

Zehnder Metropolitan w wariancie Sp

Warto tu wspomnieć także, że dzięki wolnej przestrzeni pomiędzy kolektorami gwarantuje wyjątkowo wygodne zawieszanie ręczników. Grzejnik w wersji 100% elektrycznej zawiera w swojej formie doskonale zintegrowaną grzałkę, która w całości jest ukryta za korpusem grzejnika.

Uważam, że jego ogromną zaletą, na którą warto zwrócić uwagę jest łatwy w obsłudze moduł zdalnego sterowaniaz funkcją natychmiastowego wywołania reakcji w razie zwiększonego zapotrzebowania na ciepło – dodaje Marta Pazgrat.

Wybierając grzejnik do łazienki należy pamiętać, że elegancja i ponadczasowa nowoczesność to niewątpliwe cechy, jakimi powinien się charakteryzować.  Jeżeli dodatkowo wyróżniać się będzie uniwersalnością, to bez wątpienia stanie się integralnym elementem przestrzeni.

Leave a Reply