Pojemnościowy ogrzewacz wody z cyfrowym sterowaniem

Vizengo to elektryczny, pojemnościowy ogrzewacz wody, który posiada zaawansowane sterowanie cyfrowe Nomad, zapewnia ono dostosowanie się urządzenia do rytmu życia całej rodziny. Ogrzewacz dostępny jest w czterech pojemnościach od 100 l do 300 l. Vizengo posiada patent firmy Atlantic, tj. system ochrony antykorozyjnej ACI.

Co potrafi cyfrowe sterowanie Nomad?

Steruje ono pracą ogrzewacza z każdego miejsca w domu, automatycznie oblicza zapotrzebowanie na c.w.u. na podstawie historii poprzednich tygodni, a także oblicza czas niezbędny do uzyskania pełnej gotowości. Ogrzewacz Vizengo, jak przystało na urządzenie inteligentne, sam diagnozuje usterkę w wypadku jej wystąpienia, a podczas dłuższej nieobecności (np. wakacje) ogranicza wytwarzanie c.w.u. do minimum. Cyfrowe sterowanie automatycznie załącza też zabezpieczenie antybakteryjne.

fot. Atlantic Polska

Ten model pojemnościowego ogrzewacza wody produkcji Atlantic Polska posiada grzałkę ceramiczną suchą, która przeciwdziała osadzaniu się kamienia kotłowego. W odróżnieniu od standardowo używanej grzałki nurkowej, grzałka ceramiczna nie jest bezpośrednio zanurzona w wodzie, ale znajduje się w specjalnej obudowie. Obudowa ta posiada dużą powierzchnię wymiany ciepła, dzięki czemu temperatura pracy na styku z wodą jest na tyle niska, że zjawisko osadzania się kamienia kotłowego ograniczone zostało praktycznie do zera.

Vizengo – schemat

ACI System (patent firmy Atlantic Polska) to najbardziej zaawansowany system ochrony antykorozyjnej stosowany w ogrzewaczach wodnych. Składa się on z cyfrowego generatora napięcia oraz aktywnej anody tytanowej. Zadaniem generatora jest indukowanie prądu zmiennego na prąd stały o bardzo niskim napięciu i przesyłanie go do znajdującej się we wnętrzu zbiornika anody. System wyposażony jest we własny akumulator, zapewniający prawidłową jego pracę przez kolejne 3 dni od chwili zaniku napięcia sieciowego. Kontrola prawidłowości działania systemu widoczna jest dzięki wskaźnikowi świetlnemu, umieszczonemu na zewnątrz urządzenia.

Model naścienny ogrzewacza Vizengo ma pojemność 100 litrów (moc grzałki w jego przypadku to 1 200 W) lub 150 litrów (1 800 W), natomiast większe, stojące modele mają pojemność 200 l (2 200 W) lub 300 l (3000 W).

Cena urządzenia to od 2 100 zł brutto do 2 700 zł brutto, w zależności od pojemności ogrzewacza i mocy grzałki.

Leave a Reply