Aranżacja łazienki w kolorach natury

Ciepłe naturalne kolory mogą stworzyć niezwykłą aurę i przytulną atmosferę w łazience. Są w stanie uczynić z niej krainę spokoju i odprężania zarówno podczas wieczornej kąpieli, jak i zabiegów kosmetycznych. Sprawią to różne odcienie brązów, charakterystyczne dla jesieni, ale także np. kolor płytek imitujących naturalne kamienie.

Meble EGO/OVUM fot. KOŁO

Brąz w wszystkich tonacjach doskonale sprawdza się we wnętrzu łazienki, dodając jej ciepła i  naturalnego klimatu. Można zastosować go jako barwę dominującą na ścianach i podłodze. Takie rozwiązanie sprawdzi się dobrze w przestronnych wnętrzach, gdyż ciemne kolory mogą optycznie zmniejszać przestrzeń. Wnętrze w brązach ożywi biała ceramika, fragmenty ścian i podłoga wyłożona jasnymi płytkami oraz atrakcyjne oświetlenie. Idealnym uzupełnieniem będą dekoracyjne dodatki takie jak miseczki, kubki czy wiklinowe koszyki na drobiazgi. Można ułożyć w nich np. zapachowe mydełka o korzennym aromacie, który umili wieczorną kąpiel.

Meble EGO/OVUM fot. KOŁO

Meble łazienkowe w różnych odcieniach brązu także ocieplają wnętrze. Przykładem jest kolekcja mebli i ceramiki marki KOŁO sygnowana przez wybitnego włoskiego designera Antonio Citterio. Meble EGO/OVUM w dekorze teak wniosą do wnętrza również nieco egzotyki. Do wyboru są m.in. niezwykle praktyczne kontenerki, szafki oraz blaty, które w połączeniu z białą ceramiką tej samej serii tworzą spójną całość. Aby podkreślić naturalny efekt warto zadbać o dodatki w kolorach „przyrody” – zieleń, beż, a nawet pomarańcz ożywią wnętrze i wypełnią je harmonizującymi barwami.

Meble EGO/OVUM fot. KOŁO

Subtelne akcenty wpływają na nastrój we wnętrzu. Wystarczy kilka delikatnych elementów w kolorach natury, aby osiągnąć pożądany efekt. Mogą to być ręczniki, dywan łazienkowy, wiklinowe kosze i pojemniki na kosmetyki, a nawet suszone kwiaty.

Meble EGO/OVUM fot. KOŁO

Leave a Reply