Trwałe i wytrzymałe szkła powlekane do wnętrz

Szkło to coraz popularniejszy materiał stosowany nie tylko w oknach i na fasadach, ale również we wnętrzach. W wielu przypadkach jest ono jednak narażone na niesprzyjające czynniki chemiczne i mechaniczne również tam, gdzie nie zawsze się tego spodziewamy. Odpowiedzią na te zagrożenia są szkła CristalGuard i DiamondGuard – nowe produkty w ofercie Guardian Częstochowa.    

Czynniki, które najbardziej zagrażają szklanym płaszczyznom, to zabrudzenia i zarysowania. W pierwszym przypadku problem ten dotyczy przede wszystkim kabin prysznicowych, osłon wanien, ale także balustrad i elementów dekoracyjnych wystawionych na działanie wilgoci. Obecne w wodzie krzemiany wapnia czy magnezu, mają niszczący wpływ na szkło i tworzą trudne do usunięcia plamy. Również stosowane codziennie środki czyszczące, a nawet zwykły szampon czy mydło, niekorzystnie oddziałują na szkło.

W wyniku analizy tych zjawisk w laboratoriach firmy Guardian powstało szkło CristalGuard. Dzięki opatentowanej technologii napylania szkło zabezpieczono specjalną, trwałą powłoką przed chropowaceniem, zanieczyszczeniami i korozją. Idealnie gładka powierzchnia ułatwia czyszczenie i zapewnia krystaliczną przejrzystość przez długi czas.

Guardian udziela 10-letniej gwarancji na szkła Cristal Guard.

Szkło CristalGuard firmy Guardian

DIAMENTOWA WYTRZYMAŁOŚĆ

Zarysowania to kolejna zmora właścicieli i zarządców obiektów o dużych przeszklonych powierzchniach. Niezależnie od tego, czy są to panele ścienne, drzwi przesuwne, ścianki działowe, witryny czy meble, mechaniczne uszkodzenia szkła zdarzają się często i pozbawiają go oryginalnego wyglądu.

Powłoka stosowana w szkłach DiamondGuard jest unikalnym rozwiązaniem dostępnym na rynku. Jej współczynnik tarcia jest o połowę mniejszy niż w przypadku szkła float, dzięki czemu wiele przedmiotów ślizga się po niej, nie pozostawiając śladu. Co istotne, powłoka ochronna jest nieusuwalna, ponieważ wiązana jest ze szkłem na stałe już podczas procesu produkcji.

Szkła CristalGuard i DiamondGuard mogą być poddawane dalszej obróbce, np. wierceniu, szlifowaniu czy laminowaniu. Guardian Częstochowa oferuje szkło CristalGuard w rozmiarze standardowym 3210 x 6000 mm i grubości 8mm (oraz 6 i 10mm na życzenie).

Szkło CristalGuard firmy Guardian

DiamondGuard dostępny jest w standardowych rozmiarach 2250 x 3210, 2550 x 3210 i 3210 x 6000 oraz grubościach 4, 5, 6, 8, 10, 12, 15 mm.

CristalGuard dostępny jest w połączeniu z produktami ExtraClear (float), UltraClear (low iron) oraz dekoracyjnymi DecoCristal i SatinDeco. DiamondGuard jest zgodny z produktem laminowanym LamiGlass, a także DecoCristal, UltraClear i UltraMirror.

Leave a Reply