Łazienka w letnim wydaniu

Kiedy wakacyjne upały dają się nam we znaki, dbanie o higienę staje się istotne nie tylko ze względu na kwestie estetyczne, ale również zdrowotne. Jakie wyposażenie łazienki pozwoli zachować świeżość w gorące dni i odpręży nas po całym dniu?

Wysokie temperatury sprawiają, że nawet najprostsze czynności stają się męczące. Przebywanie w miejscach publicznych czy jazda komunikacją miejską w upałach, sprzyjających szybszemu rozwojowi bakterii, mogą prowadzić nie tylko do uczucia dyskomfortu, ale i skutkować w konsekwencjach zdrowotnych. Niezwykle ważna jest więc regularna troska o higienę, w tym szybkie odświeżenie, które znacząco poprawi nasze samopoczucie. Po uciążliwym dniu, warto natomiast zadbać o odpowiednią pielęgnację ciała. Optymalne wyposażenie łazienki umożliwi nie tylko przeprowadzenie wieczornych zabiegów relaksacyjnych, ale również zachowanie wysokiego poziomu higieny. Jak nadać łazience letnie oblicze i sprawić, by codzienne czynności stały się proste i przyjemne?

fot. Grupa Armatura

Relaks pod strumieniem deszczu

Po uciążliwym i upalnym dniu, uczucie świeżości i odprężenia uzyskamy dzięki chłodnemu masażowi wodnemu. Tego typu rozwiązanie pozwoli nam na pobudzenie krążenia krwi oraz rozluźnienie spiętych mięśni. Jaki natrysk sprawdzi się w tej sytuacji najlepiej? Dobrym rozwiązaniem, które znajdzie zastosowanie w nowoczesnych łazienkach jest deszczownia. – Wyposażone w szeroki talerz natryskowy i osobną rączkę urządzenie, umożliwia wygodne przełączanie wody w zależności od preferencji domowników – tłumaczy Aneta Dziedzina, ekspert Grupy Armatura. – Tego typu natrysk pozwala również na regulację intensywności strumienia od łagodnie masującego do intensywnego bicza wodnego. Dzięki takiej funkcji będziemy mogli przeprowadzić odprężające zabiegi wodne w domowych warunkach – dodaje ekspert. Dodatkową zaletą deszczowni jest możliwość dopasowania do niej baterii termostatycznej, która zapamiętuje ustawienie temperatury wody. W miesiącach letnich, sprawdzi się więc utrzymując chłodny strumień.

Wielofunkcyjna rączka natrysku

Alternatywą dla masaży wodnych z deszczowni będzie nowoczesna rączka natrysku, montowana jako uzupełnienie baterii wannowej. W przypadku modeli renomowanych producentów, możliwe będzie dowolne ustawienie intensywności strumienia. Nowoczesne rączki wyposażone są w kilkustopniową regulację – od łagodnie masującego, przez standardowy, po intensywny bicz. Tego typu funkcja zapewnia możliwość przeprowadzenia naturalnych zabiegów wodnych. Dzięki pobudzaniu krążenia krwi, skóra stanie się gładka i jędrna. Takie działanie jest również dobrym rozwiązaniem w przypadku osób starszych lub borykających się z problemami zdrowotnymi. Wodny masaż doskonale rozluźnia spięte mięśnie, będzie więc odpowiedni dla domowników zmagających się z przykurczami wynikającymi z siedzącego trybu życia, kontuzjami sportowymi czy bólami artretycznymi.

fot. Grupa Armatura

Wygodna alternatywa dla bidetu

Jednym z najpopularniejszych elementów wyposażenia łazienkowego, który ułatwia utrzymanie wysokiego poziomu higieny jest bidet. Jego montaż wiąże się jednak z koniecznością wygospodarowania dodatkowego miejsca przy misce sedesowej, co w małej łazience może okazać się problematyczne. – Alternatywą dla tradycyjnego sanitariatu jest natrysk typu bidetta, montowany bezpośrednio przy armaturze umywalkowej. Przełączenie strumienia wody z baterii na rączkę natryskową umożliwia specjalny przycisk – tłumaczy Aneta Dziedzina, ekspert Grupy Armatura. – Dzięki wyposażeniu w długi wąż, bidetta umożliwia komfortowe wykonanie czynności higienicznych na misce sedesowej – dodaje ekspert. Co równie ważne, tego typu rozwiązanie może pełnić funkcję klasycznego natrysku, służącego do wygodnego umycia włosów czy odświeżenia się przy umywalce.

Pielęgnacja też ma znaczenie

Oprócz odpowiedniego wyposażenia łazienki, w walce z letnimi upałami przydatne mogą okazać się także orzeźwiające zabiegi pielęgnacyjne. Dobrym sposobem na odświeżenie i relaks będzie wieczorna kąpiel z dodatkiem naparu z mięty. Jej oczyszczające działanie ma zbawienny wpływ na zmęczoną skórę. Dodatkowo, zapach rośliny zlikwiduje zmęczenie po całym dniu. Dopełnieniem takiej ziołowej kąpieli może być maseczka z piany z białek z dodatkiem kilku kropel cytryny, która doskonale odświeży cerę.

fot. fotochanell

Leave a Reply