Co będzie modne we wnętrzach w 2023 roku?

Co będzie modne we wnętrzach w 2023 roku? To pytanie zadają sobie miłośnicy dobrego designu na całym świecie. Znamy odpowiedź na nie. Wśród nich znów powraca najgorętszy trend 2022 – ukłon w kierunku ekologii i zrównoważonego rozwoju. Do najmodniejszych sezonów nadchodzącego roku zaliczyć można także bezapelacyjnie eklektyzm oraz branie mocno pod uwagę nowoczesnego podejścia do tematu dekorów. Nie bójmy się także odważnych połączeń kolorystycznych wespół z zastosowaniem różnorodnych materiałów. Co jeszcze jest na topie? Już sprawdzamy.

Modne wnętrza 2023 – na topie jest wciąż ukłon w kierunku środowiska naturalnego

Środowisko naturalne zajmuje duży obszar zainteresowań zarówno projektantów wnętrz, jak również producentów mebli oraz wszelkiej maści dekoracji. Z roku na rok ono nie słabnie i tak samo będzie w 2023 roku. Poszanowanie środowiska, bycie eko, ukłon w kierunku zrównoważonego rozwoju, to bardzo ważne tendencje w światowym designie. Każdy szanujący się gracz na rynku musi to wiedzieć i jeśli chce się na nim utrzymać – odpowiednio się do tego rodzaju tendencji ustosunkować.

Środowisko naturalne widać przede wszystkim w kolorystyce wnętrz, jak również materiałach, jakie zastosowano w ich aranżacji. Mowa zarówno o ciepłych barwach, w tym też kolorach ziemi (chociaż to nie tylko one będą na topie w 2023 r.) ale także materiałach. Wśród nich istotne miejsce zajmują drewno, rattan, wiklina jak również szkło, len i wełna oraz bawełna.

Modne kolory we wnętrzach 2023

Wśród topowych barw jak już wspomnieliśmy ważne miejsce zajmują kolory ziemi, a zwłaszcza brązy, szarości, biele oraz zielone tonacje – w tym butelkowe. Projektanci idą jednak o krok dalej i proponują niesztampowe zestawienia kolorystyczne, które wprowadzają do wnętrz odrobinę nonszalancji obok której nie można przejść obojętnie. Wśród tego rodzaju duetów znalazło się ważne miejsce dla pomarańczowego dekoru wespół z niebieskim. Ważną rolę zajmuje także czerwień oraz żółte tony. Do niebanalnych zestawień można dołączyć także inne kontrastujące barwy. Jakie? To już jest uzależnione od naszego indywidualnego wyczucia smaku oraz preferencji.

W trendach wnętrzarskich 2023 ważne miejsce zajmują także różnego rodzaju obłe kształty. Mogą się one pojawić zarówno na meblach – w tym na przykład stolikach kawowych, jak również na akcesoriach oraz dodatkach.

Leave a Reply