Wanna czy prysznic? A może parawan nawannowy?

Wielu właścicielom małych łazienek sen z powiek spędza pytanie: wanna czy prysznic? Za wanną przemawiają relaksujące kąpiele na koniec pracowitego dnia. Prysznic natomiast ułatwia nam utrzymanie higieny w chwilach pośpiechu i usprawnia poranną krzątaninę. Nie musimy już jednak wybierać. Parawan nawannowy jest idealnym rozwiązaniem, które pozwoli nam połączyć zalety wanny i prysznica, także w  małej łazience.

Dobrze zaprojektowana mała łazienka powinna być funkcjonalna i uporządkowana. Powinna być pomieszczeniem wielofunkcyjnym: salonem kąpielowym, pralnią, suszarnią. Jak tu zmieścić i wannę, i prysznic, tak aby uszanować przyzwyczajenia każdego z domowników? Wyjściem z tej sytuacji jest montaż parawanu nawannowego. Dzięki niemu nie trzeba rezygnować ani z szybkiego prysznica na początku dnia, ani z relaksującej wieczornej kąpieli.

Montaż parawanu jest dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy planują w dalszej perspektywie remont łazienki, i wstawienie wanny oraz  oddzielnego prysznica, a chcieliby już teraz niewielkim kosztem zwiększyć funkcjonalność swojej łazienki. Parawan nawannowy to alternatywa dla długotrwałego i kosztownego remontu, która jednak w znaczący sposób podniesie komfort codziennej higieny.

– Parawany nawannowe zyskują dużą popularność wśród konsumentów, głównie ze względu na podwójną funkcjonalność. Dzięki nim klienci nie muszą już wybierać pomiędzy wanną, a prysznicem. Mogą korzystać z udogodnień, jakie dają te oba urządzenia, nawet jeżeli dysponują bardzo ograniczoną przestrzenią – podkreśla Dominik Wabno, szef działy sprzedaży w firmie Aquaform.

Aquaform, producent wyposażenia łazienek, w swojej ofercie posiada szeroką gamę parawanów nawannowych dostosowanych do różnego rodzaju wanien – zarówno tych klasycznych prostokątnych, jak i bardziej nowoczesnych – asymetrycznych. Różnorodność modeli i rozmiarów parawanów Aquaform umożliwia każdemu idealne dopasowanie ich do rozmiaru i kształtu wanny, a także powierzchni, jaką dysponujemy w łazience.

Możemy wybierać spośród modeli wahadłowych (jednoelementowych) oraz składanych harmonijkowo – dwu lub kilkuelementowych. Wieloczęściowe parawany, składane harmonijkowo na ścianę, np. modele Novum 5 i 7 czy Standard 3, dzięki unikatowej konstrukcji, pozwalają stworzyć pewien rodzaj kabiny prysznicowej.

W zależności od naszych upodobań oraz charakteru naszej łazienki możemy także wybrać rodzaj szkła – przejrzyste lub matowe. Dla posiadaczy bardzo małych łazienek dobrym rozwiązaniem jest parawan ze szkła przejrzystego, który nie pomniejsza optycznie łazienki. Natomiast dla tych, którzy chcą oddzielić strefę kąpielową od reszty łazienki, dobrym pomysłem będzie parawan ze szkła satinato lub szyby polistyrenowej.

Wszystkie parawany nawannowe firmy Aquaform wyposażone są w uszczelki elastomerowe, które są dużo trwalsze niż tradycyjnie stosowany silikon. Dzięki nim parawany Aquaform charakteryzują się dużą szczelnością i trwałością. Uszczelki elastomerowe nie kruszą się, nie zmieniają barwy i są odporne na trwałe zanieczyszczenia. Natomiast element, który montujemy do ściany – profil U – w parawanach Aquaform, usprawnia montaż i umożliwia przytwierdzenie parawanu nawet przy nierównej ścianie. Profil U niweluje krzywizny i pozwala optymalnie dopasować brzeg parawanu do ściany, co jest bardzo ważne dla prawidłowego zamontowania parawanu i jego prawidłowego funkcjonowania.

Poniżej prezentujemy parawany sawannowe firmy Aquaform z serii Deli, Modern 3, Modern 2, Modern 1, Novum 5, Novum 7 , Standard 3, Standard 1:

Parawan nawannowy Deli

wymiary: 1400/1000-1010

cena katalogowa: 799 zł

 

 

 

Parawan nawannowy Modern 3

wymiary: 1400/1205-1215

ceny katalogowe:
chrom: 799 zł
chrom mat: 737 zł
biały: 614 zł

 

Parawan nawannowy Modern 2

wymiary: 1400/810-820

ceny katalogowe:
chrom: 614 zł
chrom mat: 614 zł
biały: 491zł

 

Parawan nawannowy Modern 1

wymiary: 1400/670-680

ceny katalogowe:
chrom: 417 zł
chrom mat: 368 zł
biały: 319 zł

 

Parawan nawannowy Novum 5

wymiary: 1400/1195-1205

cena katalogowa: 614 zł

 

 

 

Parawan nawannowy Novum 7

wymiary: 1400/1655-1665

cena katalogowa: 737 zł

 

 

 

Parawan nawannowy Standard 3

wymiary: 1400/1210-1220

cena katalogowa: 307 zł

 

 

 

Parawan nawannowy Standard 1

wymiary: 1285/650-660

cena katalogowa: 159 zł

 

 

 

 

Leave a Reply