Superpłaskie brodziki: nowy trend w nowoczesnej łazience

Powierzchnie prysznicowe wyłożone płytkami ceramicznymi są już passé: projektanci wybierają sprawdzoną jakość oraz unikalny design.

Analizując aktualne preferencje inwestorów, architektów i użytkowników można zauważyć, że coraz większą popularnością cieszą się superpłaskie brodziki i powierzchnie prysznicowe zabudowywane bezprogowo w płaszczyźnie podłogi. A przecież jeszcze kilka lat temu za wyjątkowo eleganckie rozwiązanie uważane były powierzchnie prysznicowe wyłożone płytkami. Dzisiaj szczególnie poszukiwane przez klientów są produkty  innowacyjne  technicznie i unikalne stylistycznie.  Znani projektanci wnętrz przygotowując aranżacje przestrzeni łazienkowej coraz częściej sięgają więc po emaliowane powierzchnie prysznicowe zabudowywane w płaszczyźnie podłogi, które są wyjątkowo atrakcyjne wizualnie a przy tym wygodne i bezpieczne.

Emaliowana powierzchnia prysznicowa Kladewei Xetis w kolorze beżowym Prairie matowym. fot.Kaldewei

Światowym liderem w produkcji powierzchni prysznicowych wykonanych ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm jest firma Kaldewei, która za swoje produkty zdobyła już ponad 100 prestiżowych nagród i wyróżnień. Nowoczesna technologia produkcji, doskonała jakość wykonania, naturalnego pochodzenia surowce powodują, że emaliowane powierzchnie prysznicowe są rozwiązaniem trwalszym i bardziej  higienicznym niż powierzchnie prysznicowe wyłożone płytkami ceramicznymi.

Powierzchnia prysznicowa Kaldewei Conoflat w kolorze czarnym Lava matowym. fot.Kaldewei

Płytki ceramiczne to już przeszłość. Dzisiaj warto sięgnąć po inne, bardziej nowoczesne rozwiązania. Superpłaskie brodziki i powierzchnie prysznicowe zabudowywane w płaszczyźnie podłogi, dzięki swojej nowoczesnej, minimalistycznej formie cieszą się coraz większym zainteresowaniem projektantów i architektów. W ostatnim czasie tego typu rozwiązania stały się wręcz standardowym elementem wyposażenia współczesnego łazienkowego wnętrza. Zaletą powierzchni prysznicowych zabudowywanych w płaszczyźnie podłogi jest możliwość harmonijnego, bezprogowego połączenia mokrej strefy prysznica z pozostałą częścią pomieszczenia. Takie rozwiązanie gwarantuje użytkownikom dużą swobodę oraz możliwość wygodnego wchodzenia i wychodzenia spod prysznica.

Emaliowana powierzchnia prysznicowa Kaldewei Xetis w kolorze białym. fot.Kaldewei

Do niedawna płynne przejście pomiędzy strefą mokrą a pozostałą częścią pomieszczenia było możliwe jedynie wtedy, gdy strefa prysznica była wyłożona  płytkami ceramicznymi.  Optyka takiej podzielonej fugami przestrzeni budzi wiele zastrzeżeń w aspekcie wizualnym. Często już po krótkim okresie użytkowania fugi wyglądają na mocno zużyte. Dużym problemem jest  również utrzymanie właściwej higieny. Dostępne na rynku, skomplikowane technicznie systemy uszczelniające minimalizują co prawda ryzyko zalania oraz szkód wynikających z nieszczelności stref prysznicowych wykonanych z płytek ceramicznych, nie chronią jednak przed pleśnią, bakteriami oraz przed powstawaniem ubytków w fugach cementowych.  W tej chwili eksperci są zgodni co do tego, że skomplikowany montaż, trudna i kosztowna pielęgnacja, względy higieniczne, ograniczone możliwości zabezpieczenia strefy prysznicowej przed nieszczelnością i zalaniem, a przede wszystkim nieatrakcyjny wygląd fug już po krótkim okresie użytkowania przemawiają przeciwko stosowaniu w mokrej strefie prysznica powierzchni wyłożonych płytkami ceramicznymi.

Emaliowana powierzchnia prysznicowa Kaldewei Superplan Plus w kolorze białym. fot.Kaldewei

Wyraźny trend jaki można zaobserwować wśród architektów wnętrz to zwrot w kierunku superpłaskich brodzików i powierzchni prysznicowych wykonanych z wysokiej jakości, higienicznie czystego materiału jakim jest stal emaliowana. Znana ludzkości od wielu lat stal emaliowana jest łatwa w pielęgnacji, bezpieczna a poza tym doskonale  chroni przed szkodami związanymi z zalaniem i nieszczelnością. Szeroki wybór modeli, rozmiarów,  bezpieczne systemowe rozwiązania techniczne oraz  bogata kolorystyka emaliowanych powierzchni prysznicowych zapewniają projektantom możliwość indywidualnego kształtowania przestrzeni. Emaliowane powierzchnie prysznicowe są dostępne nie tylko w klasycznych kolorach sanitarnych, ale również w wielu unikalnych  inspirowanych barwami natury, matowych odcieniach kolekcji Coordinated Colours, które harmonijnie wpisują się w nowoczesną stylistykę współczesnego łazienkowego wnętrza. Perfekcyjne połączenie ponadczasowego wzornictwa i komfortu użytkowania,  firma Kaldewei zawdzięcza ścisłej współpracy ze znanymi designerami i biurami projektowymi.

Emaliowana powierzchnia prysznicowa Xetis w kolorze kremowy Seashell matowy. fot.Kaldewei

Ewolucja przestrzeni prysznicowej

Z pasją i ogromnym wyczuciem stylu firma Kaldewei,  od wielu lat rewolucjonizuje rynek produktów łazienkowych. Wizjonerski sposób postrzegania przestrzeni prysznicowej przez specjalistów z firmy Kaldewei zapoczątkował ewolucję, która umożliwiła  przejście od  klasycznego stalowego brodzika o głębokości 14 cm i wymiarze 90×90 cm, do zabudowywanej w płaszczyźnie podłogi emaliowanej powierzchni prysznicowej Conoflat, z emaliowaną pokrywą odpływu. Najnowszym osiągnięciem i kolejnym etapem na drodze ewolucji przestrzeni prysznicowej jest model Xetis – pierwsza emaliowana powierzchnia prysznicowa z odpływem ukrytym w ścianie. Produkty Kaldewei dostępne są w 40 różnych rozmiarach. Dodatkowo producent oferuje możliwość wykonania powierzchni prysznicowych na zamówienie, według wymiarów podanych przez inwestora, aby w jak najlepszy sposób dopasować się do indywidualnych potrzeb i upodobań klienta.

Rama montażowa Kaldewei ESR II do powierzchni prysznicowej Conoflat. fot.Kaldewei

Eksperci również polecają emaliowane powierzchnie prysznicowe

Wielu ekspertów uważa że emaliowane powierzchnie prysznicowe zabudowywane w płaszczyźnie podłogi, umożliwiają  perfekcyjne kreowanie nowoczesnej przestrzeni łazienkowej. Sprawdzone właściwości higieniczne, bezpieczny montaż, gotowe systemy odpływowe, unikalny design, doskonałe właściwości użytkowe materiału jakim jest stal emaliowana, oraz 30 lat gwarancji powodują, że powierzchnie prysznicowe wykonane ze stali emaliowanej są coraz częściej  wybierane przez inwestorów i projektantów.

Leave a Reply