Kąpiel czy prysznic? A może 2 w 1?

Szybki prysznic wcześnie rano, a po ciężkim dniu odprężająca, długa kąpiel? Nic prostszego. Mimo, że każdy z nas ma swoje preferencje dotyczące strefy kąpieli, możemy skorzystać z uniwersalnego rozwiązania. Tym samym idealnie rozpocząć poranek i miło zakończyć wieczór.

Stworzenie łazienki, która zaspokoi potrzeby każdego z użytkowników – miłośników prysznica i kąpieli, mogłoby wydawać się trudne. Sposobem na ich pogodzenie są parawany nawannowe. Razem z ekspertem przyjrzyjmy się temu rozwiązaniu.

fot. Radaway

Prysznic vs. wanna

Jedno i drugie ma swoich zwolenników, dlatego też ciężko przesądzić, co jest lepsze. Prysznic idealnie sprawdza się, kiedy jesteśmy zabiegani i często brakuje nam czasu na dłuższą kąpiel. Czas to tylko jedna strona medalu, istotnym argumentem, przemawiającym na korzyść kabiny prysznicowej jest także aspekt ekonomiczny. Szacuje się, że podczas 5 minutowego prysznica zużyjemy o 20-30% litrów wody mniej, niż podczas gorącej kąpieli. Nie jest to jednak bariera dla amatorów relaksu w wannie, na których gorąca kąpiel z dodatkiem ulubionego płynu czy olejku działa niezwykle kojąco.

Pójdźmy na kompromis

Gdy wybór miedzy wanną, a prysznicem staje się kwestią sporną dobrze jest sięgnąć po rozwiązanie, które pozwoli nam skorzystać z obu wariantów jednocześnie. – Parawany nawannowe to propozycja dla tych, którzy w swojej łazience nie posiadają kabiny prysznicowej, a chcieliby skorzystać z jej uroków. Aktualna oferta jest bardzo bogata – mówi Hanna Błaszak, ekspert firmy Radaway. Na rynku dostępne są parawany jedno- i dwuczęściowe, które składają się do wewnątrz. – Wybierając taki właśnie model zabudowy warto zwrócić uwagę, czy na ścianie, na którą możemy złożyć parawan znajduje się armatura. Jeśli tak, korzystniejszym rozwiązaniem będzie model cztero- lub pięcioelementowy, składany harmonijkowo, który po złożeniu zajmuje jedynie 22cm – dodaje ekspert firmy Radaway.

fot. Radaway

Dzięki możliwości wyboru koloru szkła, każdy z użytkowników może dopasować parawan do estetyki własnego wnętrza. W małych łazienkach  dobrze, aby szkło było przejrzyste. Dzięki temu wizualnie nasze pomieszczenie będzie wydawało się większe.

Przy wyborze konkretnego modelu parawanu warto nie tylko wziąć pod uwagę względy funkcjonalne, np. oszczędność miejsca, ale też zaspokojenie potrzeb wszystkich użytkowników. Parawany nawannowe to kompromis, dzięki któremu każdy z domowników będzie miał możliwość relaksowania się w sposób, jaki najbardziej mu odpowiada.

Leave a Reply