4 sposoby na czystą toaletę

Łazienka to pomieszczenie, w którym spędzamy wiele czasu dbając o higienę, relaks i dobry wygląd. Z toalety korzystają wszyscy domownicy, często wiele razy dziennie. Każdy kto dba o czystość w łazience zna trudy związane z utrzymaniem higieny w standardowych miskach WC. Dolna krawędź toalety to ulubione miejsce wszelkich zabrudzeń, bakterii i grzybów a przecież lubimy kiedy jest lśniąca, czysta i bezpieczna dla domowników.

fot. Cersanit

Czyszczenie WC z pewnością nie jest najciekawszym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Niezależnie od tego czy jesteś toaletowym czyścioszkiem , czy typem „jutro tu posprzątam”, warto poznać łatwe sposoby,  które pomogą Ci zaoszczędzić czas i pozostawić toaletę w nieskazitelnej czystości.

Cersanit postanowił połączyć przyjemne z pożytecznym, ekonomię z ekologią, higienę z nowoczesnym wzornictwem i stworzył genialne rozwiązanie CleanOn. W przełomowej, designerskiej technologii, wykorzystanej w lubianych seriach Parva i Carina, do wyczyszczenia toalety wystarczy jedynie kawałek miękkiego materiału. Jak to możliwe? Nowoczesna technologia bezkołnierzowej miski ustępowej  CleanOn spełnia wymagania współczesnych klientów – osób mających mało czasu, ale dbających o czystość łazienki. W miskach, gdzie zastosowane były tradycyjne kołnierze, spłukiwana woda nie zawsze docierała pod krawędzie, a czyszczenie ich silnymi detergentami często było nieskuteczne, bo powodowało namnażanie się niebezpiecznych dla zdrowia bakterii. O ich istnieniu skutecznie nie pozwalają nam zapomnieć sugestywne reklamy chemii do WC, z zastępami biegających po muszli zarazków.

Atutem CleanOn jest efektywny system spłukiwania wody w toalecie, który jest możliwy dzięki ergonomicznemu, zakrzywionemu kształtowi dyszy wylotowej. Wypływająca z dużą siłą woda dokładnie myje całą powierzchnię muszli, zostawiając ją za każdym razem czystą i świeżą. To rozwiązanie dla entuzjastów trendu Eko, przyjazne środowisku dzięki znacznej oszczędności wody i detergentów, używanych do tej pory do czyszczenia toalet. Rozwiązanie CleanOn stosowane w kompaktach i miskach zawieszanych jest na rynku od niedawna, ale już cieszy się sporym zainteresowaniem.

fot. Cersanit

Podczas czyszczenia ubikacji nie zapominaj o używaniu długich gumowych rękawiczek (nie sprzątaj nimi innych pomieszczeń i sprzętów). Toaletę wycieraj papierowym ręcznikiem (nie wrzucaj go do muszli klozetowej – może zatkać rury).

Raz na kilka tygodni wsyp do muszli klozetowej małą szklankę sody oczyszczonej i spuść wodę. Dzięki cudownemu działaniu sody znikną nieprzyjemne zapachy i udrożnią się rury odpływowe.

Ponieważ z toalety korzystasz znacznie częściej niż ją czyścisz, zadbaj, aby na co dzień była równie czysta i bezpieczna. Wykorzystuj żele do toalety lub popularny ocet Jeśli wyrobisz u siebie dobre nawyki, utrzymanie czystej i sterylnej toalety zajmie Ci niewiele czasu, a do tego unikniesz konieczności stosowania silnych środków chemicznych.

Leave a Reply