Trendy w aranżacji łazienek 2016

Współczesna łazienka, to już nie tylko pomieszczenie, w którym przebywamy, tylko po to, aby szybko skorzystać z toalety i prysznica. To miejsce relaksu i wypoczynku, w którym chcemy miło spędzać czas i odprężyć się po całym dniu.

W najnowszych trendach śmiało łączymy style i stosujemy materiały zarezerwowane do tej pory dla innych pomieszczeń w domu, takie jak: drewno, szkło, stal i beton. Stawiamy również na rozwiązania technologiczne, które ułatwiają korzystanie z łazienki. Niezależnie od wielkości pomieszczenia staramy się, by wnętrze miało charakter pokoju kąpielowego i zapewniło nam jak najwięcej relaksu i luksusu.

Kolory i szkło

Połączenie wyrazistych kolorów ze szkłem wtapiającym się w przestrzeń, to propozycja dla odważnych. Przeszklone drzwi wejściowe w kolorze różowym oraz pomarańczowa zabudowa prysznica nadają wnętrzu charakteru. W aranżacji postawiono na nowoczesne rozwiązania, które powodują, że urządzenia sanitarne nie ingerują w przestrzeń, a są jej idealnym dopełnieniem. Prysznic zrównany z podłogą zamiast tradycyjnego brodzika i elegancka bateria prysznicowa tworzą doskonały duet dla ceniących minimalizm. Podwieszana toaleta myjąca Geberit AquaClean Sela idealnie współgra z kobaltowym odcieniem kafli na ścianie. Dopełnieniem aranżacji jest nowoczesny przycisk spłukujący Geberit  Sigma40 posiadający zintegrowany odciąg zanieczyszczonego powietrza z miski WC.

fot. Geberit

Nowy minimalizm

Biel łazienki przełamana jest wyraźnymi akcentami kolorystycznymi w postaci ciemnych fragmentów zabudowy oraz zastosowaniem kamienia. Drewniane belki stropowe sprawiają, że wnętrze dodatkowo nabiera rustykalnego stylu. Toaleta myjąca Geberit AquaClean Mera, zapewnia komfort użytkowania i dzięki swojemu opływowemu kształtowi staje się elementem wystroju łazienki. Dzięki zastosowaniu palety jasnych barw, pomieszczenie jest optycznie powiększone.

fot. Geberit

W harmonii z naturą

Zastosowanie w łazience naturalnego drewna, pozwala zachować w niej odpowiednią harmonię. Delikatne światło współgra z naturalnym oświetleniem i doskonale przebija się przez hartowane szkło niemal niewidocznej kabiny prysznicowej. Zastosowanie odpływu ściennego Geberit CleanLine , pozwala na zachowanie jednego poziomu podłogi bez konieczności montownia brodzika. Modny prysznic zbudowany na wyspie oddzielającej go od toalety, możliwy do wykonania dzięki podtynkowym systemom do zabudowy Geberit GIS.

fot. Geberit

Leave a Reply