Bateria wannowa naścienna — jak przebiega jej montaż?

Wystarczy krótka i prosta instrukcja do tego, by zamontować baterię naścienną nad wanną. Nie trzeba od razu korzystać z pomocy fachowca. Jak przeprowadzić montaż baterii? W pierwszej kolejności zwróć uwagę na rozstaw otworów znajdujących się w ścianie — to przez nie doprowadzana jest ciepła i zimna woda. Wspomniane otwory zakończone są łącznikami, choć świetną alternatywą dla nich są śrubunki mimośrodowe.

Jak zamontować baterię naścienną nad wanną?

Bateria wannowa naścienna montowana jest w miejscu, gdzie znajdują się korki zaślepiające. Przed ich odkręceniem upewnij się, że dopływ wody do łazienki został zablokowany. Zastosuj klucz, z którego pomocą przykręcisz do rur doprowadzających łączniki mimośrodowe. Przygotuj baterię — to moment, w którym należy na łączniki zamontować baterię i dokręcić kluczem. Upewnij się, że bateria jest przymocowana poziomo. Ostatnim etapem jest sprawdzenie, czy przymocowana instalacja spełnia swoją funkcję. Nie zapomnij o uruchomieniu dopływu wody. Bateria nie powinna przeciekać, a oba kurki powinny bez problemu doprowadzać ciepłą i zimną wodę.

Dobierz do kompletu baterię umywalkową

Postaraj się o to, by aranżacja łazienki była spójnia pod względem designu i estetyki. W ten sposób zachowasz w niej styl, na jakim ci zależy. Bateria umywalkowa wysoka, na jaką się zdecydujesz, powinna pasować wyglądem do pozostałych elementów armatury łazienkowej. Ten konkretny model z wysoką wylewką możesz bez problemu zamontować przy umywalkach wolnostojących, które należą do jednych z najmodniejszych modeli idealnie pasujących do aranżacji nowoczesnych. Baterie umywalkowe tego typu możesz montować w blacie — pamiętaj zatem o tym, by znajdowało się pod nim wystarczająco dużo miejsca syfon i instalację odpływową, którą należy podłączyć do systemu kanalizacyjnego. Piękna łazienka to wnętrze zaplanowane od A do Z. W planie uwzględnij zatem jego funkcjonalność, praktyczność i design w taki sposób, by cieszyć się komfortem użytkowania łazienki na najwyższym poziomie.

Leave a Reply