Świeże połączenie bieli i drewna w łazience

Trendy związane z ekologią i zdrowiem a także potrzeba zwolnienia tempa życia przekładają się na wygląd naszych mieszkań i domów. Stąd powrót do korzeni, czyli wykorzystywanie jak największej ilości produktów naturalnych oraz spokój i minimalizm w naszych wnętrzach.

Aquaform, wiodący polski producent kabin prysznicowych, mebli łazienkowych, wanien, brodzików i parawanów nawannowych, w odpowiedzi na oczekiwania i potrzeby klientów oferuje kilka kolekcji mebli łazienkowych w świeżym połączeniu bieli z drewnem. Nawiązanie do przyrody poprzez zastosowanie w pomieszczeniu naturalnych barw i czystych, prostych form daje wrażenie harmonii, spokoju i z pewnością może sprawić, że nasz odpoczynek w takich wnętrzach stanie się przyjemnością.

fot. meble Aquaform Merida, biel i dąb

Jak prawdziwe drewno

Najczęściej wykorzystywanym motywem okleiny jest dąb oraz legno jasne i legno ciemne, czyli jasne i ciemne odcienie drewna.Drewno dębowe ma długą tradycję w polskim meblarstwie, charakteryzuje się pięknym wyglądem i kojarzone jest z trwałością i siłą, stąd duża popularność nie tylko tego surowca, ale również motywu dębu, np. na okleinie mebli – mówi Anna Kaczmarek z Aquaform. Płyta meblowa Aquaform w kolorze dębu została wykonana w nowoczesnej technologii, jest to płyta 3D o strukturze synchronicznej, która perfekcyjnie odzwierciedla fakturę drewna. Słoje i sęki wyglądają jak w drewnie naturalnym, co można poczuć przejeżdżając dłonią po meblu – dodaje. Struktura synchroniczna polega na zastosowaniu trójwymiarowej rzeźby powierzchni, zgodnej z wzorem drewna widocznym na płycie – im wyraźniejszy wzór włókien drewna, tym głębsza jest faktura powierzchni. Dzięki temu meble wykonane z tej płyty do złudzenia przypominają prawdziwe drewno.

Klienci mogą wybrać pojedyncze meble lub całe zestawy w bieli połączonej z drewnem z kolekcji Merida, Ramos Standard i Ramos Evolution.

fot. Aquaform Ramos Evolution, biel i legno jasne

Merida

Kolekcja Merida to proste szafki podumywalkowe w formie konsoli pojedynczej, asymetrycznej lub podwójnej, wysoka szafka wisząca i lustro, a nawet przybornik na kółkach, który może zmieniać swoją funkcję i miejsce w zależności od potrzeb użytkowników – mówi Anna Kaczmarek. Meble Merida są eleganckie i nowoczesne, a przy tym, dzięki swoim kompaktowym wymiarom, bardzo funkcjonalne i odpowiednie nawet do niewielkich łazienek. Występują w połączeniach bieli z dębem i bieli z legnem jasnym.

Ramos Standard i Ramos Evolution

W zestawach Ramos Standard i Ramos Evolution znajdziemy szafki podumywalkowe w różnych szerokościach, szafki wysokie w formie słupków oraz lustra. Te dwie kolekcje różnią się jedynie górną linią drzwi szafek – w Standard linia jest prosta, w Evolution – pod kątem, co sprawia, że ta wydaje się bardziej nowoczesna. – Ponieważ elementy drewna są głównie po bokach szafek i warto je wyeksponować, meble te świetnie prezentują się w większych łazienkach, w których można sobie pozwolić na „luźniejsze” umiejscowienie poszczególnych mebli – zaznacza Anna Kaczmarek. – Aby meble ładnie się prezentowały, warto na ścianach i podłodze łazienki również zastosować naturalne kolory, jak biel, beż lub imitacja kamienia – dodaje. Kolekcje mebli Ramos Standard i Ramos Evolution są dostępne w kombinacji bieli z trzema odcieniami drewna: dąb, legno jasne i legno ciemne.

fot. Aquaform Ramos Standard, biel i legno ciemne

Płytki imitujące drewno

Ciekawym rozwiązaniem może być także zastosowanie płytek w bieli oraz imitujących drewno na ścianie lub podłodze łazienki. – Aby płytki ścienne mogły być dobrze wyeksponowane, warto zastanowić się nad kabiną prysznicową wykonaną z przejrzystego szkła. Nasze modele Verre Line lub Sol de luxe, składające się ze sporych rozmiarów tafli, pozwalają zaakcentować niebanalne płytki, dodatkowo powiększając optycznie łazienkę o niewielkich wymiarach – mówi Anna Kaczmarek. Jeśli natomiast mamy wannę i chcielibyśmy zastosować parawan nawannowy nie zasłaniając ścian, odpowiedni będzie parawan z idealnie przezroczystego szkła, jak np. model Deli z oferty Aquaform.

fot. kabiny Aquaform

Wszystkie produkty Aquaform są do nabycia w sklepach specjalistycznych na terenie całej Polski. Pełna lista punktów dystrybucyjnych dostępna jest na stornie internetowej Aquaform.

Leave a Reply