Nowoczesna, minimalistyczna i funkcjonalna łazienka

Popularny ostatnio w wystroju wnętrz styl nowoczesny cechuje minimalizm, zarówno w kolorze jak i fakturze poszczególnych elementów oraz nacisk na walory użytkowe wszystkich sprzętów. Nowoczesną łazienkę charakteryzuje biel lub jasne, surowe kolory, gładkie powierzchnie i proste kształty. Kluczową rolę tym stylu odgrywa funkcjonalność wszystkich elementów wyposażenia.

Jednym z silniejszych trendów ostatnich lat dotyczących wystroju wnętrz jest styl nowoczesny, sięgający do klimatów skandynawskich, którego podstawą jest prostota i funkcjonalność użytkowa przedmiotów. W nowoczesnym stylu „forma ma podążać za funkcją”, jak powiedział słynny architekt Louis Sullivan. Stawiamy zatem na prostotę we wzornictwie, a także optymalne wykorzystanie przestrzeni oraz funkcjonalność wszystkich elementów wyposażenia. Rezygnujemy ze zbędnych ozdób, dodatków i bibelotów.

– Zgodnie z aktualnymi trendami i oczekiwaniami naszych klientów, już od kilku sezonów w naszych najnowszych kolekcjach mebli i kabin prysznicowych dominuje styl nowoczesny – mówi Anna Kaczmarek, brand manager z Aquaform. – Nasze kolekcje mebli, których podstawą jest biel i naturalne odcienie drewna będą idealne właśnie dla łazienek w stylu nowoczesnym. Gładkie, błyszczące fronty, delikatne uchwyty i proste linie mebli, a także ich maksymalna funkcjonalność użytkowa sprawiają, że są one ponadczasowe – dodaje Anna Kaczmarek. Dodatkowo wysoka jakość wykonania mebli Aquaform i dbałość producenta o detale gwarantują, że będą one mogły być użytkowane przez długie lata. Projektanci zadbali również o maksymalne wykorzystanie przestrzeni do przechowywania oraz jak najwygodniejsze dla użytkownika umieszczenie uchwytów i sposób otwierania mebli.

fot. Aquafom Merida, Aquaform Ramos Standard, Aquaform Ramos Evolution

– Jeśli chodzi o przestrzeń kąpielową, kwintesencją nowoczesnej, maksymalnie funkcjonalnej dla użytkowników łazienki jest kabina prysznicowa lub szklana ścianka oddzielająca miejsce z natryskiem. Dodatkowym, bardzo popularnym rozwiązaniem jest wykorzystanie bardzo płytkiego brodzika lub zamontowanie kabiny bezpośrednio na posadzce. W nowoczesnej łazience warto postawić na kabinę z delikatnymi profilami lub bezprofilową, a także z minimalnymi uchwytami. Szkło powinno być przejrzyste, aby optycznie powiększyć przestrzeń – mówi Anna Kaczmarek. Przestronna kabina szkła przejrzystego pozwoli wyeksponować proste, ascetyczne płytki lub inne, odpowiednie dla pomieszczenia o podwyższonej wilgotności materiały.

fot. Aquaform HD Collection, drzwi uchylne ze ścianką. Aquaform, Verra Line, drzwi uchylne ze ścianką

Wszystkie produkty Aquaform są do nabycia w sklepach specjalistycznych na terenie całej Polski. Pełna lista punktów dystrybucyjnych dostępna jest na stornie internetowej Aquaform.

Leave a Reply