Jak urządzić łazienkę w romantycznym stylu?

Łazienka to przestrzeń, w której najwięcej czasu spędzają kobiety. I to do nich przeważnie należy decyzja o stylu, który będzie dominował w tym pomieszczeniu. Mimo panującej mody na nowoczesne i minimalistyczne wnętrza, wiele pań domu decyduje się na urokliwy i ciepły charakter łazienki w stylu romantycznym. Szczególnie, że dzięki kilku ciekawym pomysłom aranżacyjnym, bardzo łatwo osiągnąć taki klimat w przestrzeni kąpielowej domu.

Styl romantyczny wybierają głównie osoby wrażliwe i sentymentalne. Cechuje się on przede wszystkim wieloma dodatkami, które tworzą ten wyjątkowy klimat. Ze stylem romantycznym doskonale idą w parze także pastelowe ściany czy łagodne i zaokrąglone formy nawiązujących do klasyki mebli i elementów wyposażenia. Relaksująca kąpiel czy domowe zabiegi na ciało w tak zaaranżowanej przestrzeni staną się z pewnością niezapomnianym przeżyciem.

fot. Aquaform, meble Amsterdam, fiolet

Salon kąpielowy z wanną

Nie ma mowy o romantycznej łazience bez wanny. To ona znajduje się w centrum uwagi, szczególnie jeśli planujemy, aby nasza łazienka spełniała rolę prawdziwego salonu kąpielowego. W ofercie producenta wanien firmy Aquaform znajduje się wiele modeli wanien, które z pewnością przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym klientom. I to bez względu na metraż czy układ łazienki, ponieważ wanny Aquaform – prostokątne i asymetryczne – są dostępne w wymiarach od 140 x 70, aż do 170 x 115 cm. Wanny asymetryczne występują w wersji prawej i lewej, są również wyposażone w wygodne siedzisko. Pomoże ono przy myciu dziecka lub w korzystaniu z wanny przez osobę starszą, a podczas relaksującej kąpieli może posłużyć jako funkcjonalna półeczka. Przy wyborze odpowiedniej wanny pamiętajmy również o materiale i trwałości konstrukcji, a także łatwości utrzymania jej w czystości. Wanny dostępne w ofercie Aquaform mają właściwości antypoślizgowe, nie wytracają szybko ciepła, a ich dodatkowym atutem jest łatwość czyszczenia. W przypadku wanien akrylowych ważne jest też zapewnienie producenta o niezmienności barwy akrylu.

fot. Aquaform, wanna Senso

Diabeł tkwi w szczegółach

Romantyczna łazienka to przestrzeń, która karmi głównie nasze zmysły. A nic nie dodaje charakteru pomieszczeniu tak jak dodatki. Ich dobór i zastosowanie zależy od nas samych, idealnie sprawdzą się tu nastrojowe świece, aromatyczne olejki czy świeże kwiaty, zarówno w wersji doniczkowej, jak i ciętej. Warto pamiętać, że nastrój to w dużej mierze również kolor, to on stawowi o charakterze całej łazienki. W zależności od preferencji można postawić na delikatne pastele lub nieco mocniejsze barwy ziemi. Dobrze sprawdzą się także ciepłe odcienie różu, czerwieni i złota. Pamiętajmy, że dobór barw wpływa na to, jak postrzegane jest całe pomieszczenie i możne znacząco wpłynąć nie tylko na nastrój, ale również na percepcję wielkości i proporcji wnętrza. Strefę kąpieli można także wyposażyć w duże lustra o niebanalnych ramach, klimatyczne obrazy lub grafiki na ścianach, toaletkę czy – o ile pozwala na to metraż – nawet fotel w wygodną, dużą poduszkę.

Wszystkie produkty Aquaform są do nabycia w sklepach specjalistycznych na terenie całej Polski. Pełna lista punktów dystrybucyjnych dostępna jest na stornie internetowej Aquaform.

Leave a Reply