Elektroniczna armatura z przedłużonym korpusem

Umywalki nablatowe w komplecie z bateriami sztorcowymi to obecnie bardzo modne rozwiązanie w aranżacji łazienek. W ten trend doskonale wpisuje się elektroniczna armatura SCHELL CELIS E z przedłużonym korpusem, która nie tylko elegancko zdobi nowoczesną łazienkę, lecz również zapewnia oszczędność wody na najwyższym poziomie.

Stojąca bateria elektroniczna SCHELL CELIS E z przedłużonym korpusem Fot. SCHELL

Owalne lub prostokątne, ceramiczne, kamienne lub szklane – spektrum kształtów i kolorów umywalek nablatowych jest bardzo szerokie, jednak o komforcie mycia rąk decyduje rodzaj zastosowanej baterii. Dokonując wyboru armatury do ceramiki sanitarnej, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim sposób montażu i wysokość baterii. Elektroniczna bateria SCHELL CELIS E, oprócz bezdotykowego uruchamiania, oferuje bardzo elastyczne możliwości montażowe włącznie z opcją podwyższenia korpusu o dodatkowe 140 mm, dzięki czemu idealnie pasuje do wszystkich rodzajów bezotworowych umywalek nablatowych.

Funkcjonalność w dobrym stylu

Najmodniejszym rozwiązaniem są obecnie okrągłe stojące umywalki w kształcie misy bez otworu na baterię. Wymagają one zastosowania baterii sztorcowych o odpowiednio dobranej wysokości. Zbyt niskie położenie wylewki obniży komfort korzystania z armatury i wręcz uniemożliwi wykonywanie niektórych czynności. Korpus baterii SCHELL CELIS E można łatwo przedłużyć o dodatkowe 140 mm, dzięki czemu stworzy zgrany duet z elegancką umywalką nablatową. Maksymalny komfort i higienę obsługi gwarantuje bezdotykowy sposób uruchamiania. Wypływ wody uruchamiany jest w momencie gdy fotokomórka zarejestruje ruch rąk w pobliżu wylewki, a zamknięcie wody następuje po ich wycofaniu. Po prawej stronie korpusu zlokalizowano poręczną dźwignię, za której pomocą można dodatkowo regulować temperaturę wody.

Przedłużka do baterii SCHELL CELIS E Fot. SCHELL

Zrównoważony design

Wysoka i solidna budowa baterii SCHELL CELIS E sprawia, że jest ona zwracającym uwagę akcentem w każdej nowoczesnej łazience. Ze względu na masywną sylwetkę korpusu najlepiej zaprezentuje się w zestawie z kamiennymi lub ceramicznymi umywalkami. Eleganckie wzornictwo armatury podkreśla subtelnie wyprofilowana, spłaszczona wylewka. Gładka, chromowana powierzchnia nadaje armaturze luksusowy wygląd, a ponadto ułatwia spływanie wody. Bateria SCHELL CELIS E przekonuje nie tylko wyglądem, lecz również zaawansowanymi funkcjami gwarantującymi oszczędność i higienę. Dzięki regulowanemu czasowi wypływu wody oraz niskiemu natężeniu przepływu na poziomie 5 l/min pozwala ograniczyć zużycie wody nawet o 62% w porównaniu ze zwykłymi modelami jednouchwytowymi. Ponadto co 24 godziny od ostatniego użycia uruchamiana jest funkcja płukania antystagnacyjnego, które zapobiega rozwojowi szkodliwych dla zdrowia drobnoustrojów.

Elektroniczna bateria SCHELL CELIS E z mieszaczem, cena katalogowa netto: od 1161 zł
Przedłużka do baterii SCHELL CELIS E, cena katalogowa netto: od 249 zł

Leave a Reply