Komfort w łazience: nowoczesne instalacje łazienkowe

Projektując łazienki trudno jest znaleźć jeden, dominujący i obowiązkowy styl. Zauważyć jednak można, że zmiany w aranżowaniu przestrzeni łazienkowej idą w kierunku funkcjonalnego użytkowania, które dotyczy nie tylko wyboru najwyższej jakości produktów sanitarnych, ale również postawienia na najlepsze produkty, których nie widać gołym okiem. To właśnie one stanowią podstawę dla wygodnej i komfortowej łazienki.

Przemyślane rozwiązanie od podstaw

W trakcie modernizacji lub remontu łazienki największym wyzwaniem jest odpowiednie zaplanowanie nieruchomych części wyposażenia, takich jak systemy instalacyjne, rury kanalizacyjne i wodociągowe, a także zagospodarowanie małej lub nietypowej przestrzeni. Systemy instalacyjne Geberit umożliwiają stworzenie wyjątkowych i wytrzymałych rozwiązań łazienkowych, które cechują się najlepszymi parametrami technologicznymi, a przy tym umożliwiają optyczne powieszanie wnętrza i ułatwiają utrzymanie czystości w łazience.

Sigma40 z AquaClean Sela - Geberit DuoFresh

Jednym z rozwiązań, które zamieniają przestrzeń łazienkową w wygodne i funkcjonalne miejsce są systemy stelaży podtynkowych Geberit Duofix. To uniwersalne rozwiązanie do zabudowy gipsowo-kartonowej zarówno w nowych obiektach, jak i przy remontach. Szereg stelaży podtynkowych Duofix można montować przy pomocy części Systemu Geberit Duofix. Części składowe systemu: szyna, wsporniki dystansowe, elementy konstrukcyjne umożliwiają łatwe i szybkie wykonanie szeregowej zabudowy gipsowo-kartonowej przy istniejącej ścianie masywnej lub lekkiej. Przy użyciu niewielu części systemowych powstaje w krótkim czasie ścianka instalacyjna, która spełnia najwyższe wymagania konstrukcyjne i wytrzymałościowe. Takie rozwiązanie zapewnia oszczędność przestrzeni w porównaniu z konwencjonalnymi zabudowaniami gipsowo-kartonowymi. Technologia teleskopowa, w jaką wyposażony jest system Geberit, pozwala z kolei na dostosowanie konstrukcji do wysokości pomieszczania, a co za tym idzie, możliwość montażu w nietypowych miejscach, np. pod spadzistym dachem.

Przycisk spłukujący Omega typ70

Klasyka w nowoczesnych instalacjach łazienkowych

Spłuczki podtynkowe Geberit to instalacja łazienkowa skutecznie montowana w milionach łazienek na całym świecie od ponad 50 lat. W zależności od wybranej opcji można zastosować dwudzielne spłukiwanie, funkcję stop lub spłukiwanie pojedyncze. Niezawodność, najwyższa jakość oraz proste i solidne wykonanie to główne cechy jakimi charakteryzują się m.in. systemy podtynkowe Geberit Omega. Uniwersalne rozwiązania sprawią, że dostosować do nich można wiele rodzajów przycisków spłukujących w zależności od gustu i upodobań użytkowników.

Przycisk spłukujący Sigma20

Świeże powietrze w pakiecie

Nowoczesne projekty, odważny design oraz coraz większa świadomość użytkowników, że łazienka to również miejsce relaksu i odpoczynku sprawiają, że odciągi zanieczyszczonego powietrza stają coraz częstszym wyposażeniem toalet. Doskonałym rozwiązaniem, które zapewnia zachowanie stałej świeżości w łazience jest system Geberit DuoFresh, który w dyskretny sposób eliminuje nieprzyjemne zapachy bezpośrednio w misce WC. Wszystko za sprawą filtra z aktywnym węglem ukrytego wewnątrz spłuczki, który zapewnia dokładne oczyszczenie powietrza przed dostarczeniem go z powrotem do pomieszczenia. Tego rodzaju systemy doskonale zastępują różnego rodzaju odświeżacze powietrza, zapewniając najwyższe uczucie komfortu, wygody, a przede wszystkim dyskrecji.

Leave a Reply