Baterie od Armatury Kraków w finale konkursu Dobry Wzór

Baterie MALACHIT od Grupy Armatura, zostały docenione przez jury konkursu Dobry Wzór 2012, w kategorii sfera domu. Wyróżnione baterie cechuje asymetryczna budowa. Podobnie jak kamień – malachit, wykorzystywany przede wszystkim w jubilerstwie, który zainspirował projektantów do stworzenia innowacyjnej i odważnej linii wzorniczej.

Oprócz nowoczesnej formy, elementy kolekcji posiadają wygodne w użyciu uchwyty, które pozwalają na łatwą i dokładną regulację strumienia i temperatury wody.

Bateria MALACHIT, fot.Grupa Armatura

Bateria wannowa MALACHIT, fot.Grupa Armatura

Już od 19 lat Instytut Wzornictwa Przemysłowego przygląda się nowym produktom na rynku i ocenia je pod względem oryginalności designu. Wysoka jakość wzornictwa to element charakteryzujący wszystkie produkty wyróżnione w konkursie.

Do tegorocznej edycji zgłoszono 187 produktów i usług, z czego do finału przeszło 90 z nich. O tytuł Dobry Wzór 2012 rywalizowały w 4 kategoriach – sfera domu, sfera pracy, sfera publiczna i sfera usług. W ten sposób Instytut Wzornictwa Przemysłowego chce wyróżnić producentów, dystrybutorów i dostawców, którzy dbają o zastosowanie w swoich produktach w technologii z jednoczesnym zachowaniem walorów estetycznych.

– Odznaczenie w tym ważnym dla nas, bo jedynym w branży takim konkursie, stanowi dowód na to, że obraliśmy dobry kierunek w projektowaniu nowych serii – mówi Aneta Dziedzina z Grupy Armatura – Cieszymy się, że wyznaczamy trendy i proponujemy Klientom najwyższej jakości produkty, potrzebne do codziennego funkcjonowania.

Finał konkursu Dobry Wzór 2012 odbędzie się 11 października. Zwieńczy go uroczysta Gala w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego. W tym samym miejscu do 9 grudnia będzie można zobaczyć wyróżnione produkty. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Gospodarki.

Leave a Reply